Danfoss e-Bulten: Aralık 2007 // Sayı 005
Aşçıoğlu İnşaat’ın projelerinde olan Selenium Projesi İstanbul’un gözbebeği olan bir semtte Fulya’da bulunmaktadır. 216 dairelik Boğaz manzaralı bu evlere gerek yurt içinden gerekse yurtdışından büyük ilgi gösterilmiştir. Bu prestij proje ısıtma ve domestik sıcak su tesisatında da kendine yakışan son teknolojiyi tercih etmiştir. Daire girişlerine koyulacak Danfoss Daire Giriş Sıcak Su İstasyonu ile ısıtma merkezi olarak kullanım suyu ise bireysel daire girişlerinde üretilecektir.

Selenium Twins projesinde tercih edilen, Danfoss Daire Giriş Sıcak Su İstasyonu kapsamında, domestik sıcak suyu üreten eşanjör, enerji tüketimini hesaplayan kalorimetre mevcuttur. ASV-PV dP kontrollü balans vanası, daireler arası balanslamayı ve ısıtma ile domestik hattın eş zamanlı çalışmasını sağlar. Termostatik hat vanası AVTB kullanım sıcak suyunun sıcaklığının dalgalanmasını önler. Patentli sensör hızlandırıcımız ise özel dizaynı ile kireçlenmenin önlenmesi ve kullanım suyunun bekleme sırasında sıcaklığının düşmemesi için kullanılır.
Danfoss onlarca yıldır sorunsuz şekilde kullandığı membran çözümünü balans vanasında da hayat geçirdi. Vanadaki diferansiyel basıncı sabit tutan bu sistem ile debi basınç değişimlerinden etkilenmez ve her zaman istenen değerde alır. Sistemde olan değişikliklerde yeniden ayara gerek yoktur. Üzerine takılabilen motor ile de otoritesi bir olan kontrol vanasına dönüşür. Bu vana sayesinde iki vana yerine tek vana yeri ve montaj gereksinimi sağlanır.

Teknik Özellikler:
 • DN10-DN100 (45.000 l/h) çap aralığında
 • DN65e kadar dişli, DN65 üstü flanşlı bağlantı
 • PN16 basınç sınıfı
 • -10…+120 C sıcaklık aralığı
 • DN32ye kadar pirinç, üsütnde GG25 gövde
 • Kolay debi ayarı
 • Termal veya elektrikli aktüatör seçeneği

 •    
     
     
     
     
     
   
     
  Danfoss Otomasyon İzmir’deki yeni yapılanması ile değerli müşterilerine artık daha iyi bir hizmet verecek. Dankon İzmir Bölge Bayisi gerek ürün sağlayıcısı gerek ise teknik destek olarak Danfoss’a yakışan yapılanması ile sizlere yardımcı olmaktan gurur duyacaktır.

  İzmir Bayi İletişim Bilgileri:

  1348 Sok. No:5 Kat:1 Daire 229
  Teknik Malzeme İş Merkezi - Yenişehir , İzmir
  Tel: 0232 433 35 20 | Faks: 0232 433 35 16